Dit bericht is specifiek gericht aan de persoon of personen die hebben geprobeerd om een donatie te doen via de donatie-mogelijkheid die ik sinds vorig jaar in mijn website heb geïntegreerd, speciaal voor bezoekers die mijn bijdragen op prijs stellen en daar iets tegenover willen stellen. Meer donaties betekent simpelweg meer content, omdat ik dan meer tijd vrij kan maken om content te maken.
De donaties verlopen via het beroemde en veilige Mollie-betaalsysteem. Nu kan ik zien dat er verschillende donaties zijn gedaan, die echter allemaal als ‘verlopen’ staan gemarkeerd. Het blijkt dat die donaties via het Belfius-systeem zijn gedaan. Voor mij was het een raadsel waarom die betalingen als ‘verlopen’ gemarkeerd stonden. Het blijkt echter dat iemand die een betaling via Belfius doet, een specifiek protocol moet volgen om de betaling succesvol te laten verlopen. Bij de pogingen om te doneren is er blijkbaar iets misgegaan, waardoor de betaling niet succesvol is verlopen.
Op de website van Mollie kwam ik de volgende beschrijving tegen: “Nadat de consument online heeft betaald via Belfius krijgt hij de optie om terug te keren naar de website. Vaak hebben mensen de neiging de pagina op dat moment te verlaten. Bij Belfius is het echter noodzakelijk dat de consument wel terug gaat naar de website. Mollie krijgt namelijk pas een melding dat de Belfius betaling gelukt is wanneer de consument naar de website terugkeert.” En aangezien Mollie niet binnen een uur die melding ontvangt, is er een automatische time-out en vindt er geen betaling plaats. In mijn Mollie-dashboard staan die betalingen gemarkeerd als ‘verlopen’.
Meer informatie is hier te vinden: https://help.mollie.com/hc/nl/articles/360000769194-Wat-gebeurt-er-als-de-consument-na-een-Belfius-betaling-niet-terugkeert-naar-de-website-
Ik hoop dat deze informatie behulpzaam is voor de persoon of personen die geprobeerd hebben te doneren. Ik hoop van harte dat ze wellicht alsnog een poging willen doen. Deze website staat namelijk niet stil. Ik ben in de afgelopen weken van hostingprovider gewisseld. Dit heeft er onder andere voor gezorgd dat mijn website sneller laadt. Ook heb ik meer boekrecensies op de planning staan. Doneren wordt dus zeer gewaardeerd!